استخراج ابری

استخراج ابری یا کلود ماینینگ (Cloud Mining) یک روش استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین می باشد که از راه دور قابل کنترل است. این روش ماینینگ به ماینر ها اجازه می دهد که بتوانند بدون نیاز به مدیریت و نگهداری سخت افزار به کار استخراج بپردازند. در واقع کلود ماینینگ بدان معناست که شما بدون خریداری تجهیزات سخت ‌افزاری گران ‌قیمت، از راه دور و به‌ صورت ابری اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنید. برای این کار، تنها چیزی که نیاز دارید فقط یک رایانه یا گوشی موبایل خواهد بود تا به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و سودتان را مشاهده کنید.

استخراج بیت کوین
استخراج ابری

از آنجا که این خدمات توسط شرکت های استخراج ابری ارائه می شود معمولا همراه با یک هزینه و کارمزد همراه است که توسط شرکت ارائه دهنده سرویس از کاربران دریافت می شود. این هزینه و کارمزد بستگی به نوع سرویس و قوانین شرکت ارائه دهنده دارد.

انواع استخراج ابری بیت کوین

استخراج ابری بیت کوین، بر دو نوع است که می تواند به صورت اجاره دستگاه های استخراج فیزیکی و یا به صورت سرورهای مجازی خصوصی باشد و با نصب نرم افزار استخراج بر روی دستگاه صورت گیرد. بجای اجاره سرور اختصاصی برخی از شرکت ها خودشان میزبانی سرورها را به عهده می گیرند و اقدام به فروش هش ریت می کنند که کاربران می توانند انتخاب کنند که چه میزان هش ریت می خواهند و همچنین می توانند مشخص کنند که مدت زمان قرارداد آنها چگونه باشد. از دیگر امکانات این سرویس ها این می باشد که امکان واگذاری تمام یا بخشی از هش ریت برای کاربران موجود می باشد. برای خرید بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال با سایت معتبر ارزجو در ارتباط باشید.

روش های استخراج ابری بیت کوین

سه روش آسان برای استخراج ابری بیت کوین وجود دارد که شامل استخراج میزبانی، قدرت هش اجاره ایی، استخراج میزبانی مجازی می باشند.

 1. استخراج میزبانی:این سرویس به شما این اجازه را می دهد تا یک سیستم استخراج کننده اجاره کنید و با آن به استخراج بیت کوین بپردازید لازم به ذکر است که در سرویس هایی که توسط استخراج کننده های ابری به شما ارائه می شوند شما نیاز نیست که دیگر هزینه زیادی برای حفظ و نگه داری سیستم خود بپردازید چرا که سیستم شما جایی دیگر به دور از شما در حال استخراج بیت کوین است.
 2. قدرت هش اجاره ایی:در این سرویس شما قدرت پردازش اجاره می‌کنید و با اختصاص دادن یک کامپیوتر یا سیستم فیزیکی در محل سکونتتان به استخراج بیت کوین می پردازید.
 3. استخراج میزبانی مجازی:در این سرویس شما قادر خواهید بود تا یک سرویس مجازی اجاره کنید و نرم افزار های مخصوص استخراج بیت کوین یا همان ماینینگ را بر روی آن ها نصب و فعال کنید.

بهترین پلتفرم های استخراج ابری بیت کوین

بهترین وبسایت های استخراج ابری در سال ۲۰۱۸ که امکان ماین کردن ایمن ارز های دیجیتالی را برای شما فراهم می‌کنند در وبسایت cryptoground.com جمع آوری شده است که شامل جنسیس ماینینگ، Hashing۲۴، Hasflare، EOBOT، Plan-C، Micro-BTC، Hash Nest و … می باشد. در زیر توضیح مختصری راجع به یکی از وبسایت ها یعنی جنسیس ماینینگ می دهیم:

جنسیس ماینینگ

جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) یکی از بهترین و پرطرفدار ترین سایت های ماینینگ است. این وبسایت سه پلن ماینینگ و همینطور گزینه ای برای ساخت یک پلن سفارشی ارائه می ‌دهد. به ازای هر یک ترا هش بر ثانیه ۲۸۵ دلار برای یک قرارداد پنج ساله هزینه دریافت می‌ کند. البته برای کسانی که محدودیت زمانی و قدرت هش متفاوتی می‌ خواهند، گزینه ای برای ساخت پلن سفارشی دارد و لازم به ذکر است که هزینه هر پلن سفارشی متقابلا متفاوت خواهد بود. جنسیس ماینینگ هزینه‌ ی مضاعفی جهت نگهداری نیز دریافت می ‌کند. این پلتفرم از کوین های بیت کوین، دش، اتریوم، مونرو، لایت کوین و زی کش پشتیبانی می‌کند.

مزایای استخراج ابری بیت کوین

انواع استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین

مزایای زیر می‌تواند دلیلی باشد برای اینکه شما بخواهید کلود ماینینگ انجام دهید:

 1. بدون نیاز به راه ‌اندازی سخت‌ افزارهای پر سر و صدا در منزل
 2. عدم نیاز به پرداخت هزینه برق اضافی
 3. عدم نیاز به خرید سخت افزار های گران ‌قیمت استخراج ارز
 4. عدم نیاز به راه‌ اندازی سیستم تهویه مناسب
 5. عدم درگیری با مشکلات سخت ‌افزاری و نرم‌ افزاری احتمالی مربوط به استخراج ارز

معایب استخراج ابری بیت کوین

دلایل زیر باعث می‌شود شما نخواهید از این روش استفاده کنید:

 1. ریسک کلاهبرداری (مهمترین ریسک)
 2. غیرشفاف بودن نحوه کار شرکت و میزان درآمد واقعی
 3. عدم یادگیری روش استخراج
 4. سود کمتر (به دلیل اینکه سرویس‌های ابری باید هزینه خود را تامین کنند.)
 5. احتمال متوقف شدن فرآیند استخراج به دلیل نبود توجیه اقتصادی برای شرکت
 6. نبود کنترل و انعطاف پذیری

کلاهبرداری در  استخراج ابری بیت کوین

کلاهبرداری در کلود ماینینگ زیاد است. برخی از شرکت ‌های فعال در زمینه کلود ماینینگ، و نه همه آنها، یا بر اساس مدل ‌های کاری ناسالمی کار می‌کنند و یا تنها به دنبال خالی کردن جیب شما هستند. منظور از مدل‌ های ناسالم این است که در پایان یا پولتان را از دست می ‌دهید یا سود شما کمتر از هنگامی خواهد بود که به ‌صورت مستقیم در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌ کنید. برای خرید ارز دیجیتال و فروش آن با ما تماس بگیرید.