APP
Telegram

خرید اینترنتی با مسترکارت

خرید اینترنتی با مسترکارت (Buy with MasterCard)

مستر کارت این امکان را به وجود می آورد که در هر جای دنیا, به راحتی بتوان خرید اینترنتی انجام داد و اینکه با اقدام برای دریافت مستر کارت تمام کار های الکترونیکی خود را به طور مستقل می توانید انجام دهید.


توضیحات

خرید اینترنتی با مسترکارتیکی از مشهور ترین شبکه های تبادل اطلاعات بانکی در دنیا، مستر کارت است. چنانچه شما مستر کارتی داشته باشید می توانید در همه کشورها از آن استفاده کنید و خرید های اینترنتی انجام دهید.

یکی از معتبر ترین کارت های اعتباری جهان است و می تواند با دستگاه های کارتخوان که از مستر کارت پشتیبانی می کنند استفاده کند، می توان از درگاه های جهانی و خود پردازها که به مستر کارت و یا ویزا کارت متصل هستند خرید کرد.

از مزایای مسترکارت می توان به گرفتن وجه نقد از دستگاه های خودپرداز (ATM) در بیشتر کشورهای جهان با کارمزد های ناچیز ، خرید ازفروشگاه های اینترنتی، دریافت صورت حساب روزانه و رایگان ، تبادلات مالی با شرکت های بین المللی ، خرید از فروشگاه های بین المللی و همچنین انتقال وجه بین بانک های اینترنتی اشاره کرد.


داشتن اینگونه مزایا برای مستر کارت باعث شده مشکلات امنیت در حمل و نقل پول، و همینطور فرستادن حواله بانکی به شرکت ها و اشخاص در سراسر دنیا بدون واسطه از بین برود.  

متاسفانه ایران جز کشور هایی است که از  امکانات این کارت محروم می باشد و تنها در صورتی از این کارت می تواند استفاده کند که برای عضویت و ایجاد اکانت از ip ایران استفاده نشود که بابد از نرم افزارهایی خاص برای تغییر ip استفاده کرد. 

اما فرق چشمگیری که مستر کارت بین لمللی با کارت های شتاب دارد در این است که به دلیل تحریم ایران، استفاده از کارت های شتاب در سایر کشور ها امکان پذیر نمی باشد و فرق دیگر آن، داشتن انواع مختلف از کارت های بین المللی نظیر مسترکارت و ویزا کارت است اما کارت های شتاب تنها یک نوع دارند و موضوع مهم دیگر اینکه در هنگام استفاده از کارت های شتاب باید تمام اطاعات و رمز دوم را وارد کرد اما در هنگام استفاده از مستر کارت هیچ اطلاعاتی از کارت ثبت نمی شود.

کارت های شتاب یک نوع می باشند ولی کارت های بین المللی چند نوع هستند و کارت های شتاب در هنگام استفاده باید تمام اطلاعات را وارد کرد و رمز دوم می خواهد ولی هنگام استفاده از مستر کارت هیچ اطلاعاتی از کارت ثبت نمی شود و رمز دوم هم ندارند.

راهنمای خرید

خرید اینترنتی با مسترکارت


آموزش خرید آنلاین با مستر کارت مجازی
با توجه به ویژگی های مستر کارت خرید و انجام کارهای مالی با آن بسیار آسان می باشد که ارزجو مراحل انجام آن را به طور کامل توضیح خواهد داد:
تقریبا امروزه به همان اندازه که استفاده از کارت های شتاب برای انجام عملیات مالی اینترنتی فراگیر شده است استفاده از مستر کارت ها هم افزایش پیدا کرده است که رایج ترین کار با آن برای خرید آنلاین ارز استفاده می شود، این عملیات نیاز به اطلاعاتی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.
پس از انجام مراحل اولیه برای پرداخت خرید اینترنتی و یا پرداخت های ارزی زمانی که به درگاه پرداخت رسیدید اطلاعات مربوطه که در ادامه به آن اشاره می شود را وارد کنید که پرداخت صورت  گیرد.
از جمله اطلاعات برای پرداخت با مستر کارت شماره 16 رقمی کارت (digits card number) می باشد.
و بعد از آن نام دارنده کارت ( name on card / card holder name ) و به ترتیب تاریخ انقضای کارت ( expire date / valid through date ) و کد سه رقمی پشت کارت ( CVV2 / CCv2 / Security code / CID / card verification value ) را باید وارد کرد.
در مستر کارت بین المللی بر عکس کارت های بانکی نیازی به رمز دوم نمی باشد.
و معمولا در سایت هایی که از لگوی ویزا کارت و مستر کارت استفاده می شود پرداخت به این کارت ها را قبول می کند.
برای استفاده از مستر کارت به این نکته توجه کنید درهنگام خرید نباید ازIP ایران استفاده شود زیرا بسیاری از درگاه های اینترنتی با شناسایی  IP ایران اجازه خرید را نمی دهند و عملیات را متوقف می کنند و باید از نرم افزار های تغییرIP استفاده کرد. و در طول انجم عملیات IP ثابت نگه داشته شود.


مستر کارت ها تماما به صورت صورتحساب های رایگان هستند و هنگام استفاده از آن می توانید آدرس دلخواه خود را وارد کنید. توصیه ارزجو به شما این است که برای جلوگیری از بروز خطا از آدرس وارد شده در مستر کارت استفاده کنید.
ارز موجود در مستر کارت دلار می باشد.
مستر کارت گیفت تنها قابلیت خرید از pos فروشگاهی را دارد اما مستر کارت تراول هر دو قابلیت را دارد که هم به دستگاه های عابر بانک متصل است و هم قابلیت خرید از pos فروشگاهی را دارد.
روی مستر کارت ها هیچ نامی نوشته نمی شود و فقط در پنل کاربری نام صاحب کارت ثبت شده است.
فرق چندانی در اینکه با چه اسمی استفاده شود نمی کند اما بهتر است به نام شخصی که در پنل کاربری ثبت شده است استفاده شود.
در میان مسترکارت ها قابلیت شارژ مجدد را دارد تنها کارت تراول است.
مستر کارت گیفت و تراول به صورت فیزیکی تحویل داده می شود و تنها مستر کارت مجازی به صورت فیزیکی نمی باشد.
اگر شماره 16 رقمی مستر کارت را از طریق وب سایت arzjoo پیگیری کنید در ظرف کمتر از 2 ساعت کارت شما شارژ می شود.
صدور هر مستر کارت زمان مربوط به خود را می برد که به بدین ترتیب می باشد: صدور مستر کارت مجازی از آی پی ایران ثبت شده باشد و آدرس اینیل و شماره های تماس هم داشته باشند صرف مدت 24 ساعت به طول می انجامد. صدور مستر کارت گیفت در صورت تایید ایمیل و شماره تلفن بعد از ثبت سفارش می توانید با مراجعه به دفتر ارزجو کارت را تحویل بگیرید و در صورت نبودن نمایندگی ارزجو در شهر شما مستر کارت گیفت با پست ارسال می شود. صدور مستر کارت تراول از 5 تا 7 روز کاری تحویل داده می شود.
همانطور که می دانید ارز موجود در مستر کارت دلار است اما از قابلیت های مفیدی که مستر کارت دارد که شما می توانید دلار موجود در کارت را به سایر ارز های رایج در دنیا تبدیل کرد. اما برای پرداخت غیر دلاری باید کارمزد کمپانی میتر کارت هم در نظر گرفت.
مستر کارت های مجازی فقط اطلاعاتی از قبیل شماره 16 رقمی و تاریخ انقضا و کد cvv2 دارا می باشند و کارت فیزیکی ندارند که هزینه این کارت ها کمتر از کارت فیزیکی می باشد.