APP
Telegram

ثبت نام آزمون تافل

ثبت نام آزمون تافل (TOEFL iBT)

آزمون TOEFL از معتبر ترین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی در جهان است. مدرک تافل در مراکز علمی و مهاجرتی جهان معتبر و مورد قبول است. در حال حاضر آزمون تافل به صورت iBT در ایران برگزار می شود.


توضیحات

ثبت نام آزمون تافل


تافل مخفف Test of English as a Foreign Language است. آزمونی برای تعیین سطح زبان انگلیسی هر شخصی می باشد. آزمون تافل بر مبنای سیستم آموزشی آمریکا گرفته می شود.

برگزاری آزمون تافل به دو شکل می باشد، آزمونPbt که به صورت آزمون کتبی برگزار می شود، این آزمون تنها در تعداد معدودی از کشورها برگزار می شود که شامل ایران نمی باشد.

نوع دیگر آزمون iBT است، در ایران آزمون تافل به این شکل برگزار می شود.

آزمون iBT از چهار بخش تشکیل شده در ادامه ارزجو بخش های آن را به اختصار شرح می دهد:

بخش اول: TOEFL Reading

در بخش اول چهار متن به همراه 36 الی 54 سوال خواهید داشت که بین 60 الی 80 دقیقه زمان میبرد. در بخش Readingبا توجه به آمادگی که از قبل دارید باید ده نوع سوال مختلف را پاسخ دهید.

بخش دوم: TOEFL Listening

بخش دوم آزمون شامل 6 یا 9 لیسنینگ با 34 الی 51 سوال است. لهجه این آزمون به احتمال زیاد آمریکایی است اما باید آمادگی شنیدن لهجه های دیگر را هم داشته باشید.

در پایان این بخش استراحت 10 دقیقه ای برای شما در نظر گرفته می شود.

 بخش سوم: TOEFL Speaking

در بخش اسپیکینگ باید به 6 سوال پاسخ دهید، سوال اول و دوم (Independent مستقل) سوال های برای سنجیدن مهارت صحبت کردن شماست. چهار سوال بعدی(Integrated تلفیقی) با پرسیدن سوال ترکیبی شما را در ریدینگ و لیسنینگ ارزیابی می کنند.

بخش چهارم: TOEFL Writing

در بخش آخر دو سوال از شما پرسیده می شود. سوال اول ترکیبی از ریدینگ و لیسنینگ و رایتینگ است. سوال بعدی با توجه به موضوعی که ارائه می دهند باید انشا بنویسید.  پاسخ به این دو سوال باید در مدت 50 دقیقه طول بکشد.

برای شرکت در آزمون تافل محدودیتی وجود ندارد، هر فرد می تواند هر 12 روز یکبار در آزمون تافل شرکت کند. و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون ندارد. می توانید با توجه به آزمون های قبلی نقاط ضعف خود را تقویت کنید. نمره ثبت شده در تافل 2 سال اعتبار دارد و بعد از 2 سال باید مجددا آزمون دهید.

قبل از دادن آزمون می توانید در آزمون های آزمایشی تافل هم شرکت کنید. آزمون TOEFL Practice Online با طراحی موسسه ETS برای افرادی در نظر گرفته شده که قصد شرکت در آزمون اصلی تافل را دارند. مزیتی که این آزمون دارد باعث می شود تا حدودی با نحوه برگزاری آزمون و سوال ها آشنا شوید. این آزمون مشابه آزمون اصلی دارای 4 بخش می باشد، با داشتن اینترنت می توانید آزمون آزمایشی را انجام دهید.

همانطور که گفته شد آزمون های آزمایشی نیز شامل 4 گروه می باشند: 

گروه اول شامل تست های آزمایشی برای ارزیابی 4 مهارت Speaking, Writing, Listening, Reading

گروه دوم برای ارزیابی مهارت Speaking

گروه سوم تست آزمایشی برای ارزیابی مهارت های Speaking & Writing

گروه چهارم مجموع سوالات برای ارزیابی مهارت های Reading & Listening

اگر به هر دلیلی از دادن آزمون منصرف شدید حداکثر 4 روز قبل از آزمون فرصت دارید تا انصراف خود را ثبت کنید، در پنل کاربری با کلیک بر cancel order این کار انجام می شود.

راهنمای خرید

ثبت نام آزمون تافل


برای ثبت نام آزمون تافل، بعد از وارد شدن در سایت با کلیک بر قسمت ثبت نام، مشخصات لازم را وارد کرده و بعد کشور، شهر و روز آزمون را مشخص کنید سپس هزینه را پرداخت کنید.

برای پرداخت از طریق اینترنت، از مسترکارت، ویزا کارت می توانید استفاده کنید. موقع ثبت نام باید به چند نکته توجه کرد، مانند در صورت تعویض تاریخ آزمون باید 60 دلار بابت جریمه برای تاریخ جدید پرداخت کنید. در ثبت نام اگر تاریخ کمتر از 5 روز به اتمام آن مانده باشد 40 دلار هزینه اضافه باید پرداخت کرد.

و نکته آخر اینکه نتیجه آزمون به صورت رایگان به 4 دانشگاه فرستاده می شود و اگر خواستید به دانشگاه های بیشتری فرستاده شود به ازای هر دانشگاه 19 دلار باید پرداخت کرد.

اگر ETS آزمون تافل را کنسل کند تمام وجهی که پرداخت کرده اید را به حسابتان برمیگرداند. در صورتی که تا 4 روز قبل آزمون انصراف دهید نیمی از پولی که پرداخت کرده اید را بر می گرداند. اما اگر ثبت نام به درستی انجام نشده باشد و یا مدارک شناسایی ارائه داده نشده باشد مبلغ پرداختی بازگردانده نمی شود.البته مبلغ بازگشتی ازETS دو ماه طول می کشد تا به حساب شما واریز شود. 
مراحل ثبت نام آزمون آزمایشی تافل:
ابتدا برای ثبت نام آزمون آزمایشی در سایت یک حساب کاربری ایجاد کنید.
البته این حساب با حساب آزمون اصلی متفاوت است. در قسمت Not Registered آدرس ایمیل را وارد کرده وsubmit را کلیک کنید در ادامه فرمی برای شما به نمایش گذاشته می شود در این مرحله باید رمز عبور انتخاب کرده و باقی قسمت ها را پر کنید.
بعد از submit فرمی به شما نمایش داده می شود که ایمیلی را که در مرحله قبل وارد کردید را به شما نشان می دهد. در اینجا باید برای حساب کاربری خود رمز عبور انتخاب کنید و سوالات مربوط به اطلاعات شخصی،‌ ارتباطی و تحصیلات را پاسخ دهید. البته تنها پاسخ به سوالات ستاره دار الزامی است.