APP
Telegram

اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی (student visa)

ویزای تحصیلی یکی از پرطرفدارترین ویزاها می باشد. ویزای تحصیلی یک ویزای بلند مدت است. این ویزا راهی مطمئن و بصرفه برای مهاجرت است. با داشتن پذیرش از دانشگاه یا استاد می توان اقدام به اخذ ویزا کرد.


توضیحات

اخذ ویزای تحصیلیویزای تحصیلی یکی از انواع ویزا می باشد و با داشتن ویزای تحصیلی با کمترین هزینه می توان از کشور خارج شد.

این ویزا مزیت ها و محدودیت های زیادی دارد از جمله ویزای تحصیلی به متقاضیان اجازه بردن همراه نمی دهد و یا اینکه اجازه کار تمام وقت راندارند و بیست ساعت در هفته می توانند کار کنند. مشخص نیست بعد از اتمام تحصیل می توانند باز ویزابگیرند یا خیر، همچنین با ویزای تحصیلی امکان ارسال دعوتنامه را ندارند.

امروزه با توجه به سخت تر شدن اخذ ویزای تحصیلی، با مراجعه به دفتر وکالت و یا موسسات اعزام دانشجو روند اخذ ویزای تحصیلی تضمین شده طی می شود.
قطعا شرایط گرفتن ویزای تحصیلی در هر کشور با هم متفاوت است، با مراجعه به کنسولگری کشور مورد نظر اطلاعات مورد نیاز را می توان در اختیار گرفت. از اطلاعاتی که تقریبا در اکثر کشورها یکسان است می توان به عکس، هزینه تحصیل، اثبات بودجه برای حمایت از دانش آموز در حین تحصیل در خارج از کشور، برگه اثبات ثبت نام ، اثر انگشت و … اشاره کرد. قابل توجه است که داشتن عدم سوء پیشینه برای اخذ ویزای تحصیلی الزامی می باشد. 
راهنمای خرید

اخذ ویزای تحصیلی