در حال بارگذاری...
بیت کوین

Bitcoin(BTC)

1,214,132,775 تومان خرید
بالاترین قیمت روز
1,233,478,220تومان
پایین ترین قیمت روز
1195398481.08تومان
1 ساعت
0.72%
24 ساعت
1.05%
7 روزه
-11.79%
در حال بارگذاری...
بیت کوین

Bitcoin(BTC)

1,186,978,932 تومان فروش

بیت کوین

Bitcoin

(BTC)
42718.5 USD

معاملات 24 ساعته
USD 33,583,707,204
حجم بازار
USD 804,216,000,000
سکه در گردش
BTC 18,826,000
موجودی قابل عرضه
BTC 18,826,000
در حال بارگذاری...

معرفی بیت کوینبیت کوین چیست؟

 برای بیتکوینر شدن و ورود به دنیای ارزهای دیجیتال خرید بیت کوین لازم است ، امامهم تر از آن شناخت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین نخستین ارز دیجیتال و در واقع نوعی از پول هست که ویژگی های منحصر به فردی را دارد که قصد داریم در ادامه تمامی ویژگی های این پول شگفت انگیز را باهم بررسی کنیم. ابتدا با ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین آشنا شوید؛ هر چند ایشان هویت ناشناسی دارد  ولی به عنوان خالق بیت کوین شناخته شده و طبق تعریفی که از بیت کوین و نحوه کار کردن با آن داشتند: بیت کوین را یک سیستم همتا به همتا از پول نقد الکترونیکی می داند، برای این پول جدید خود یک بستر متفاوت و حساب شده ای را راه اندازی کرد. این بستر به مهم ترین اصل نقل و انتقالات مالی یعنی امنیت توجه ویژه ای داشته و ضریب امنیتی بالایی برای آن طراحی شده که هک شدن این بستر و زیرساخت تقریبا نشدنی است.


مهم ترین ویژگی های بیت کوین:


  بیت کوین غیرمتمرکز است : ابتدا برای شفاف شدن مفهوم غیر متمرکز ویژگی های یک سیستم متمرکز را بررسی می کنیم، یک سیستم متمرکز در واقع تحت کنترل است مثل تمرکزی که دولت ها بر روی پول دارند و آثار آن را در ایجاد تورم، بی ارزش شدن پول می توان ملاحظه کرد. سیستم متمرکز یعنی بانک‌ها می‌توانند حساب شما را بدون اینکه خبردار شوید ببندند و در نهایت متمرکز بودنِ نظام پولی یعنی اینکه یک کشور قدرت تحریم کشور دیگری را از نظر مالی داشته باشد.با این تعاریف بیت کوین کاملاً غیر متمرکز است دلیل آن هم این است که  بیت کوین توسط هیچ فرد حقیقی، گروه، سازمان، بانک و یا هیچ دولتی کنترل نمی‌شود. در واقع هر فردی اختیار تام پول خود را دارد و چه چیزی بهتر از این که مالک قطعی و کنترل کننده دارایی خود باشید.

بیت کوین هویت کاربر را حفظ می کند: برای روشن شدن این ویژگی به یک مثال توجه کنید که شما در هنگام انتقال اشتباه پول از طریق کارت به کارت عملا امکان مخفی ماندن از دید بانک را ندارید و بانک به اطلاعات کامل طرفین ماجرا دسترسی دارد. مشکل اینجا نیست که پول به حساب واریز کننده برگردد یا نه، بلکه بحث اینجاست که حریم خصوصی در روابط بانکی فعلی عملا بی معنی است.

بیت کوین محدود است: طبق این گفته هر چیزی که کم باشد با ارزش می شود بیت کوین هم با تعداد کل سکه‌هایی که می‌تواند ساخته شود محدود به 21 میلیون واحد است. استخراج بیت کوین‌ها در دوره‌های زمانی مشخصی کاهش می‌یابد و به همین خاطر استخراج واحدهای جدید رفته رفته سخت‌تر می‌شود. نمونه نزدیک تر آن وقوع هاوینگ 2020 که تقریبا پاداش استخراج شبکه بیت کوین نصف می شود.

  تراکنش های بیت کوین قطعی است: تمامی تراکنش های بیت کوین قطعی هستند و مشکلات بانکداری اینترنتی فعلی را ندارد. به معنای دیگر پول نقد اینترنتی بایستی ویژگی یک معامله فیزیکی که اسکناس می دهید و آدامس می گیرید و برگشتی در کار نیست، داشته باشد. در حال حاضر روابط اینترنتی بانک ها پر از خطا بوده و در بسیاری از مواقع عملا خرید شما برگشت خورده و پول شما 72 ساعت بعد به حسابتان برگشت می خورد در حالیکه شما به جنستان نرسیده اید و فروشنده نیز به طور کلی در جزئیات ماجرا نیست.

در حال حاضر، بحث‏های زیادی پیرامون بیت کوین صورت می‏گیرد که توجه همگان را به خود جلب کرده است. یکی از این محورها، در باره‏ ی تاریخچه‏ ی پیدایش  بیت کوین است که رتبه‎ ی نخست ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.


همه چیز به 11 سال قبل باز می گردد، در اکتبر سال 2008 فردی ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاماتو  اقدام به انتشار وایت پیپر بیت کوین کرد که نوع جدیدی از پول در دنیای بزرگمان بود! او اسم این ارز اختصاصی اش را بیت کوین گذاشت و البته رویاهای زیادی را در سر می پروراند که آن زمان  طبیعتاً مورد تمسخر بسیاری از افراد نیز قرار گرفت! 

ساتوشی برای بیت کوین یک تعریف کوتاه داشت که در همان سند 9 صفحه ای وایت پیپر بیت کوین منتشر شده وجود داشت. او می گوید که بیت کوین یک سیستم همتا به همتا و پول نقد الکترونیکی است! البته این تعریف قابل درک و ساده ای نیست و اگر شما نیز گیج شده اید، باید بدانید که اتفاق عجیبی برایتان رخ نداده است! در ادامه این مطلب به پاسخ این سوال و مفهوم بهتری از این تعریف خواهیم رسید که پیشنهاد می کنیم همراه ما باشید.

همان طور که می دانیم در جوامع ابتدایی و بعد از آن تعاریف مختلفی برای پول وجود داشت و از یک معامله کالا به کالا به تعاریف جدیدی از معامله و ابزارهای مختلف دخیل در آن رسیدیم. اینکه بانک ها در این پروسه شکل گرفتند و با توجه به ذخایر طلا اقدام به چاپ اسکناس می کردند و به مفهوم دیگر اینکه به ازای هر مقدار از اسکناس، طلا در بانک وجود داشت.

در واقع بیت کوین برخلاف پول های مرسوم پشتوانه اش طلا نیست. پشتوانه بیت کوین از اعتماد مردم است و افرادی که به ارزشمند بودن آن ایمان دارند و خرید و فروش بیت کوین را بیشتر جهت سرمایه گذاری انجام می دهند و ضمن پذیرش آن به عنوان پول به عنوان یک دارایی مهم هم مورد استفاده قرار می دهند.

تکنولوژی و نگهداری اطلاعات تراکنش های بیت کوین توسط فناوری بلاکچین انجام می شود. بلاکچین در واقع یک دفتر کل می باشد و به عنوان مثال مانند یک کتیبه باستانی می باشد که تمامی اطلاعات بر روی آن حک شده است و این اطلاعات بدون هیچ تغییری به دست ما رسیده اند.

بیت‌کوین از اصلی ترین سیستم‌های انتقال پول دیجیتال است که با استفاده از شبکه زنجیره بلوکی یا بلاکچین مبادله می‌شود. در سیستم‌های قدیمی همه اعضای یک شبکه به یک سامانه اصلی متصل شده و از آن خدمات می‌گرفتند. در این شبکه امروزی موبایل‌ها، تبلت‌ها و به‌طور کلی، سیستم‌های هوشمند به‌صورت مستقیم با هم در ارتباط هستند. 

وجود بلاک چین باعث شده است زمانی که قصد ارسال بیت کوین به دوستمان را داریم، با ارسال درخواستمان در قالب تراکنش، نودها با ورق زدن این دفتر کل موجودی ما را به دست آورند تا از صحت انجام دقیق تراکنش اطمینان حاصل کنند. دفتر کل دیجیتالی در واقع از بلاک هایی تشکیل شده که درون هر کدام از آن ها داده ها قرار دارند. در صورتی که درخواست ما با قوانین شبکه مغایرت داشته باشد، تراکنش مورد پذیرش قرار نمی گیرد. 

هر تراکنش یک کد Hash (هش) ۶۴ کاراکتری تولید می‌کند. از ترکیب این کد با کد هش قبلی یک بلاک جدید ایجاد می شود. هر بلاک با استفاده از بلاک‌های جدید، یک ترتیب خطی، زمانی و رشته کاراکترهای یک‌بارمصرف تولید می‌شود. به همین دلیل دست‌کاری و ایجاد اطلاعات نادرست و غیرقابل ردیابی، تقریباً غیرممکن است.


خرید بیت کوین

برای این که بتوانید از امکانات و قابلیت‎های خرید بیت کوین یا حتی فروش بیت کوین در معاملات خود استفاده نمایید، لازم است که در ابتدا، یک کیف پول داشته باشید، این کیف پول به عنوان آدرس شما در شبکه‏ بیت کوین شناخته می‏شود و از این پس در نقل و انتقالات مالی خود باید خود را با این آدرس به طرف مقابل معرفی نمایید.مانند این آدرس:34zFgjxz43iFqEdKu9ckSCUHegrhAvdTHx

پس با داشتن آدرس می‏توانید، معاملات و خرید و فروش خود را شروع نمایید، شما می‏توانید آدرس بیت کوین خود را در اختیار طرف مقابل قرار دهید و به او بگویید که به این آدرس تعداد بیت کوین مورد نظر را واریز نماید.

در این جا، ذکر یک نکته‏ مهم لازم است که در صورت استفاده از یک آدرس در یک معامله و تراکنش، با انجام گرفتن معامله، آدرس بیت کوین شما تغییر می‏یابد، البته آدرس قبلی باز قابل استفاده است و با داشتن آن می‏توان دوباره به حساب شما بیت کوین واریز کرد.

در شبکه‏ بیت کوین، blockchain به عنوان یک مرکز عمومی است که همه‏ تراکنش‎های صورت گرفته در آن ذخیره می‏شوند.

شما همه روزه می‏توانید به سایت blockchain رفته و تمامی تراکنش‎های صورت گرفته را مشاهده نمایید، همچنین می‏توانید از مقدار حساب بیت کوین سایر افراد مطلع شوید، با این تفاوت که شما به هیچ وجه به هویت افراد پی نخواهید برد.

در انجام تراکنش خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، مبلغی اندک به صورت کارمزد از کاربر گرفته می‏شود. اگر مبلغ کارمزد را بیش‏تر در نظر بگیرید، سرعت انجام تراکنش به مراتب خیلی سریع‏تر انجام خواهد گرفت. مقدار این کارمزد در مقایسه با سایر روش‏های مبادله ‏ی مالی، بسیار ناچیز است.

مزایای بیت کوین

در این قسمت به بررسی مزیت‏ها و اهداف به وجود آمدن ارز بیت کوین خواهیم پرداخت.

بیت کوین پولی است که میتواند درست مانند یک ایمیل ارسال و دریافت شود. نقل و انتقال و خرید و فروش بیت کوین با ارزهای رایج قابل لمس متفاوت است. خرید آن بدون واسطه و بدون وجود بانک بین افراد رد و بدل میشود به همین علت است که هزینه های جانبی بیت کوین بسیار پایین است. همچنین در خرید و فروش بیت کوین حساب افراد مسدود نخواهد شد. خرید بیت کوین پیش نیاز یا محدودیت های اجباری ندارد.

بیت کوین توانایی زیادی در تغییر امور مالی درحال حاضر و بخصوص در آینده دارد. از جمله استفاده های بیت کوین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  ·       باعث سهولت بخشیدن در پرداخت‌ها حتی  از طریق تلفن همراه شده است.

  ·         افزایش امنیت در تراکنش‏های مالی

  ·         عدم محدودیت به مکان و زمان خاص

  ·         در تراکنش‏های مالی صورت گرفته به صورت جهانی، به راحتی و با سرعت می‏توانیم از آن بهره ببریم

  ·         در نظر گرفتن کارمزد اندک برای صورت گرفتن تراکنش‏ها

  ·         با استفاده از  خرید و فروش بیت کوین، هویت فرد به هیچ وجه فاش نخواهد شد

  ·         جلوگیری از بروز کلاه برداری

  ·         با استفاده از بیت کوین فرد می‏تواند در حساب‏های مالی خود شفافیت به وجود آورد، چرا که تمامی تراکنش‏های مالی فرد توسط عموم قابل مشاهده است

  •   خرید بازی های ویدیوی، خرید هدیه، خرید سرور، خرید انواع پوشاک و  حتی خرید دلار یا تبدیل آن به انواع ارزهای رایج
  معایب بیت کوین

  بسیاری از دولت‌ها مایل به کنترل کامل هرج مرج به وجود آمده توسط بیت کوین هستند ولی این اقدامات در حال حاضر بسیار کمرنگ است. آشوبی که بیت کوین در جهان ارز ایجاد کرده در نوع خود بی سابقه است و نتیجه نهایی آن برای کسی مشخص نیست. بسیاری از حاذق‌ترین کارشناسان و ایده‌پردازان دنیا درباره بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی اشتباهات فاحشی را مرتکب شدند که این امر نشان‌دهنده نه تنها پیچیدگی بلکه غیرقابل پیش‌بینی بودن این مسئله است.

   کیف پول بیت کوین

  برای این که بتوانید با خرید بیت کوین در تراکنش‏های مالی خود احساس امنیت کنید و آن را به راحتی با افراد دیگر رد و بدل نمایید، نیازمند استفاده از یک کیف پول هستید.

  حال این سوال برای شما پیش می آید این کیف باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

  در ارزجو ما پیشنهاد نمی دهیم که کدام کیف پول را انتخاب کنید، بلکه ویژگی های چند تا  از کیف پول های معتبر  و امن که دارای عملکرد سریع و بهینه باشند را معرفی می کنیم.

   شما می توانید با تحقیق و بررسی یک یا چند کیف پول امن را برای خرید یا نگه داری بیت کوین های خود انتخاب کنید.

  کیف پول ارزجو

  ارزجو اولین کیف پول ارز دیجیتال ایرانی را ارائه داده است. این کیف پول هم اکنون از بیت کوین،اتریوم، تتر و آساک و در حدود 30 نوع ارز را پشتیبانی می‌کند. 

  در آینده نزدیک سایر رمز ارزها اضافه و در دسترس کابران قرار می گیرد.

  همچنین این کیف پول ویژگی های متمایز و ویژه ای را در اختیار کاربران قرار میدهد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

   نخستین کیف پول ارزهای دیجیتال ایرانی

  غیرقابل تحریم

  سرعت‌انتقال‌بالا

  امکان فروش آنی به ارزجو به ویژه برای ماینرها

  کارمزد صفر فروش به ارزجو

   امکان گزارش گیری از تمامی تراکنش ها

  امنیت بالا

  مراحل فعال سازی دریافت و ارسال در کیف پول اختصاصی ارزجو

  پس از ثبت نام و تایید هویت در سایت ارزجو با شماره موبایل و کد ارسالی وارد اکانت خود شوید.

  بر روی کیف پول من کلیک کنید و مراحل فعالسازی را طبق راهنمای استفاده از کیف پول ارزجو انجام دهید.


  کیف پول blockchain 

  برای استفاده از کیف پول blockchain، می‎توانید به این آدرس مراجعه نموده و اقدام به ساخت کیف پول نمایید.https://www.blockchain.com/

  در صفحه اول سایت ، گزینه‏ Get A Free Wallet قابل مشاهده است، این دکمه را زده و وارد مرحله‏ ی ساخت کیف پول می‏شویم و سایر مراحل  را انجام می دهیم.


  کیف پول موبایل Mycelium

  پشتیبانی از ارز: بیت کوین

  سیستم عامل های قابل استفاده: اندروید و iOS

  کیف پول موبایل Mycelium برای کاربران موبایل برای کنترل فعالیت های بیت کوین بسیار مناسب است.

  این کیف پول توسط یک تیم بزرگ توسعه فعال پشتیبانی می شود که به طور مداوم به روز رسانی می شود و باگ های امنیتی قبلی آن برطرف می شود.

  اندروید پلتفرم اصلی این کیف پول است، هرچند تیم Mycelium کارت هایی را ارائه داده است که می تواند مانند یک کیف پول سرد عمل کند.

  کیف پول سخت افزاری لِجِر (Ledger)

  بِرند معروف کیف پول لجر محصولی به نام لجر نانو اس (Ledger Nano S) دارد که در حال حاضر در دسترس مشتریان می باشد. نانو اس، یک کیف پول سخت افزاری قابل اطمینان است. این دستگاه ارزهای رمزی نظیر بیت کوین(bitcoin)، ریپل(ripple)، اتریوم(ethereum)، بیت کوین کش(bitcoin cash) و سایر ارزها را نگهداری می کند. 

  محصول دیگراین شرکت، به نام لجرنانو ایکس (Ledger Nano X) کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X علاوه بر داشتن تمام امکانات لجر نانو اس امکانات و قابلیت هایی چون داشتن بلوتوث جهت اتصال به گوشی های هوشمند، صفحه نمایشگر بزرگتر و همچنین مدیریت همزمان 100 ارز دیجیتال را دارد.


  آدرس سایت

  برای این که بتوانید از آخرین اخبار و بروز رسانی‎های صورت گرفته در باره ‏ی بیت کوین مطلع شوید، می‏توانید به سایت رسمی این ارز با آدرس زیر مراجعه نمایید.

  https://bitcoin.org

  ثبت نظر

  برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

  نظرات کاربران

  امیر هوشنگ عباس زادگان

  سلام ، لطفا نمودار تکنیکال ارزها را به سایت اضافه کنید که خیلی مهم و کاربردی هست ، در اپلیکیشن کار کردن با صفحه کوچک موبایل خیلی مشکل هست و تمرکز آدم رو میاره پائین و خیلی ها هستن که با سیستم کار میکنن ، تشکر

  بنیامین شکوهی

  با سلام جناب عبدالملکی نمودارهای تحلیل تکنیکال در اپلیکیشن ارزجو در دسترس هست.

  علی اصغر عبدالملکی

  سلام، لطفا نمودار تکنیکال ارزها رو هرچه زودتر به سایت اضافه کنید. و اگر روی نمودار قیمت به تومان هم باشه که خیلی عالی میشه. سپاسگزارم

  بنیامین شکوهی

  با سلام جناب عونی انرجان در صورت تایید برای شما پیامک ارسال میشه، اگر بازهم تایید نشدید از طریق پشتیبانی سایت پیگیری بفرمایید.

  بنیامین شکوهی

  با سلام جناب حنیفی عزیز، سفارش شما از زمانی که خرید رو انجام دادید با شما محاسبه می شه، هر گونه سوالی در مورد سفارش و پیگیری دارید از طریق پشتیبانی سایت و یا تیکت اقدام کنید.

  محمد علی حنیفی

  با عرض سلام فرایند تایید یک خرید خیلی زمان بر هست -- مثلا ساعت 11:21 خرید انجام دادم -- تا الان تایید نشده که ساعت 13:18 هست تو همین زمان ممکنه نوساناتی بوجود بیاد که من تصیمیم بگیرم ارز را بفروشم - ولی هنوز تایید نشده چرا اینقدر زمان طولانی هست ؟

  غلامرضا عونی انرجان

  با عرض سلام خدمت شما احراز هویت بنده حدود یک هفته هست که تایید نشده . خواهشمندم که تسریع فرمایید . با تشکر

  ارزجو

  سلام جناب اسدی عزیز، داخل اپلیکیشن ارزجو در صفحه هر ارز نمودارهای تحلیلی قرار دارد.

  حمیدرضا اسدی

  درود برشما چارت ندارین یا من نمیدونم کجا هست؟ لورج و استاپلاس و... هم دارین؟

  ارزجو

  با سلام جناب احمدی عزیز به زودی امکان اکسچنج هم به خدمات سایت ارزجو اضاضه خواهد شد.

  علی تقی زاده احمدی

  سلام اگر امکان دارد موتور تبدیل ارزهای مختلف به تومان هم به سایت اضافه کنید. با تشکر

  ارزجو

  با سلام جناب ثبوتی عزیز، نمودارهای تحلیل تکنیکال به سایت هم اضافه خواهد شد.

  شایان پری زیدانی

  نمودار تکنیکال ارز ها کی به سایت اصلی اضافه میشه؟

  مهدی ثبوتی

  سلام. بابت نمودار تکنیکال ، همون طور که در جریانید ، امکان تحلیل تکنیکال روی گوشی یه مقدار مشکله . بخصوص و ترسیم خطوط مورد نیاز و نیز بخاطر کوچکی صفحه ، سختی خاص خودش رو داره. اگه این امکان و سایتتون باشه خیلی عالی میشه. ممنون

  ارزجو

  با سلام جناب دربان عزیز؛ نمودارهای تکنیکال رو می تونید از طریق اپلیکیشن ارزجو ببینید. در صفحه هر ارز کاملا مشخص هست.

  ارزجو

  جناب کریپور عزیز با سلام، امکان خرید کیف پول سخت افزاری لجر در سایت ارزجو وجود داره، فقط قبل از خرید حتما قیمت و چک کنید و این که موجود باشه و سپس خرید رو انجام بدید. تهران تحیل در همان روز و شهرستان تا 48 ساعت https://arzjoo.com/products?cat=51

  شروین محمدی

  چرا ما همیشه دنبال مقصر می گردیم، اگر اطلاعاتمون رو در زمینه بورس و ارزهای دیجیتال بالا ببریم نیازی نیست که فکر کنیم دیگران برای ما کیسه دوختن. ما بااآگاهی و رضایت خودمون سرمایه گذاری می کنیم.کسی که اطلاعاتی در مورد سرمایه گذاری نداره در هر زمینه ای محکوم به باختن

  محمدیان

  بورس که جیب ملتو خالی کردید ، حالا دوباره نوبت این دفعه بیت کوین بابا ایولا دست بردارید از دست این ملت بیچاره چی میخواین از این ملت

  محمد علی کریمپور

  سلام . به چه صورت میتونم کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس یا ایکس بخرم؟ کدامیک را پیشنهاد میکنید و بهتره؟قیمت چنده و ظرف چه مدتی به دستم میرسه؟ با تشکر

  محمود دربان

  سلام،من تازه در ارزجو احرازهویت کردم، نمودار ارزها هم میشه اینجا مشاهده کرد؟