در این مقاله میخواهیم به ارز گرام و به دلایلی که آن را رقیب اصلی بیت کوین وسایر ارزها قرار خواهد داد، بپردازیم. اخیرا تلگرام  یک private sale  برگذار کرده است و تنها در یک روز ۸۵۰ میلیون دلار برای ایجاد پلتفرم TON پول جمع کرده است، این در حالی است که قرار بود تلگرام یک فروش عمومی به مبلغ ۳۵۰ میلیون دلار هم داشته باشد، ولی اخیرا اخبار ضد و نقیضی پخش میشود که تلگرام قصد دارد ۶۵۰  میلیون دلار دیگه از فروش خصوصی جمع کند و حتی گفته می شود این تصمیم را دارد که این سرمایه جمع شده اش را  بدون فروش عمومی به ۲ میلیارد دلار افزایش بدهد!

در اینجا به این نکته میپردازیم که اگر توکن gram از پلتفرم TON وارد بازار کریپتو بشه چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

  1. کل مارکت بیتکوین ۱۸۰ میلیارد دلار است و در رتبه دوم اتریوم و سوم ریپل هست،

حال اگه ما ریپل را در سال قبل در نظر بگیریم می بینیم که  این ارز  از ۰.۰۰۵ دلار  اومده تا ۲ دلار یعنی رشدی ۴۰۰ برابری، اگر همچین رشدی رو برای گرام در نظر بگیریم که خیلی هم بعید نیست حتی ده برابر بیشتر از این هم رشد کند، مارکتی ۸۰۰ میلیاردی خواهد داشت !!

یعنی اگه بخواد مثل ریپل رشد کند مارکتش چهار برابر بیت کوین خواهد شد !!!

تلگرام به محض ورود به بازار مارکتی در رتبه ۲۰  در جایگاهی جلوتر از تتر خواد داشت و این درصورتی هست که به قیمت پیش فروش وارد بازار بشه ! ینی اگه دوبرابر این قیمت پیش فروش وارد بازار بشه که این مورد در آیکو ها عادی هم هست و روال کار هر آیکویی همینه رتبه ۹  که رتبه ای جلوتر از dash , xmr, from  و زیر iota خواهد داشت  و این فقط در روز اول ورودش به بازار به شرط رشد نکردن حتی یک درصدی قیمت توکنش خواهد بود.

  1. توکن gram توکن استفاده شده در پلتفرم TON هست که پلتفرمی بسیار قوی هست.

این پلتفرم بصورت sharding طراحی شده و قابلیت میلیونها تراکنش در ثانیه را به کاربران میدهد واین برای بیت که با مشکل مقیاس پذیری دست و پنجه نرم میکنه و دست به دامن لایتنینگ شده اصلا خبر خوبی نیست همچنین برای اتریوم و حتی  ریپل، و احتمالا پس از ورود گرام به بازار شاهد ریزش ریپل باشیم! جدیدا اتریوم هم سعی دارد sharding  بشود و کمی دیر داره به خودش میاد و این یعنی یه رقیب اصلی بنام گرام خواهد داشت.

  1. همونطور که گفته شد حداقل ۱/۵ میلیارد دلار از توکنهای گرام بصورت خصوصی به شرکتهای بزرگ و سرمایه داران فروخته می شود

این یعنی یک امکان توسعه و پشتوانه ای محکم توسط شرکتهای بزرگ جهت توسعه گرام ، پس بی شک شاهد رشد قیمتی و کاربرد بالای آن در دنیای اقتصاد خواهیم بود که به واسطه فروش شراکت شرکتهای بزرگ در پروژه TON هست

  • طبق تحقیقات، تلگرام ۲۵۰ میلیون نفر کاربر داره، و کل کاربران کریپتو ۲۱ میلیون نفر هستند این یعنی یک بازار حد اقل ده برابری !!!

یعنی گرام واقعا به توسعه کریپتو کمک میکنه، البته اگه فقط تو خود تلگرام استفاده بشه. درصورتی که این بازار ممکنه کاربرانی میلیاردی داشته باشه!!  دلایل زیاد کاربردی و تکنولوژیک دیگه ای هم هست مثل دروازه های پرداخت TON یا سیستم ذخیره سازی پیچیده و دلایل دیگه …

ولی این مشخص خواهد بود که گرام یک شوخی نیست  و یک دشمن جدی برای بیتکوین  خواهد بود!

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال و همچنین، مشاوره در خرید و فروش می توانید با صرافی معتبر اوکی اکسچنج ) در تماس باشید…