روز گذشته مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه کوین بیس اعلام کرد که می‌خواهد توکن‌های ERC20 اتریوم را پشتیبانی کند. به این ترتیب، بسیاری از ارزهای رمزپایه می‌توانند به این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه افزوده شوند. با ارزجو از اخبار ارزهای رمزپایه مطلع باشید.

مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه کوین بیس در جدیدترین اخبار خود اعلام کرد که قصد دارد از توکن‌های مبتنی بر ERC20 اتریوم پشتیبانی کند. در حال حاضر GDAX، پلت‌فرم معاملاتی دارایی‌های دیجیتال کوین بیس تنها از بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، و بیت کوین کش پشتیبانی می‌کند. آن‌ها اعلام کرده‌اند که منتظر “شفاف‌تر شدن قوانین و مقررات” می‌باشند. البته هنوز مشخص نیست که این مقررات در کدام حوزه قضایی باید شفاف شود؟ هرچند که احتمالا منظور کوین بیس، ایالات متحده است که بخش بزرگی از فعالیت‌های کوین بیس در آن انجام می‌شود. همچنین، هنوز مشخص نیست که با پشتیبانی از از توکن‌های مبتنی بر ERC20

برای دانستن اهمیت اعلام پشتیبانی از توکن‌های ERC20 اتریوم، باید ابتدا بدانیم که ERC20 چیست؟

ERC20 استانداردی است که توسط توکن‌های اتریوم و قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود. این استاندارد یک رابط کاربری را ارائه می‌کند است که هر کسی که مایل به صدور توکن یا نوشتن یک قرارداد هوشمند باشد، می‌تواند در این بستر آن را فراهم آورد.

در حال حاضر ۶۰٫ قرارداد اتریوم وجود دارد. اگر چه سهم بازار اتریوم کاهش یافته است، اما توکن‌های مبتنی بر ERC20 اتریوم در بازار عرضه اولیه سکه (ICO) در سال ۲۰۱۷ بیشترین سهم را داشتند. طبق آخرین آماری که ارائه شده است، در حدود ۵۱۰ ارز رمزپایه هم اکنون مبتنی بر ERC20 اتریوم می‌باشند. برخی از مشهورترین این آلت کوین ها عبارتند از: ای او اس (EOS)، ترون، وی چین (VeChain)، آیکون (ICON)، بایننس کوین (Binance Coin)، امیسگو (OmiseGO)، دیجیکس دائو (DigixDAO)، سالت (SALT)، استورج (Storj)، موناکو (Monaco) و …

البته بایننس اعلام کرده است که در نظر دارد بایننس کوین را از پایه و مختص به سیستم خود بازنویسی کند.

کوین بیس اعلام کرد که توکن‌های ERC20 اتریوم را پشتیبانی خواهد کرد

پیش از این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه کوین بیس در برخی موارد متهم به دستکاری قیمت‌های بازار این نوع ارزها شده بود. شاید این مهمترین دلیل برای بی‌تاثیر بودن اعلام روز گذشته کوین بیس مبنی بر پشتیبانی از توکن‌های ERC20 اتریوم باشد. نکته دیگری که نباید از آن غافل شد، ابهامات موجود در این خبر است. امروز بیشتر ارزهای رمزپایه با افت قیمت نسبتا شدید مواجه بوده‌اند.

البته به اعتقاد کارشناسان، این خبر می‌تواند بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت منجر به موج مثبت افزایش قیمت شود. به ویژه اگر کوین بیس جزئیات بیشتری را در رابطه با این برنامه ریزی خود اعلام کند. آن چه می‌توان با اطمینان گفت، این است که انتشار این خبر در زمانی که ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه به بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار رسیده بود، بسیار تاثیرگذارتر از این زمان می‌توانست باشد.